Od Laika do Przyrodnika
Zapraszamy do rejestracji!
Młoda Biotechnologia
Najnowszy numer już niedługo dostępny na stronie!
BrowUP
Śledźcie nasze poczynania na naszym FB i Instagramie!
e-biotechnologia
e-biotechnologia.pl
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Zapraszamy na stronę naszej uczelni!

KNSB OPERON podczas Sesji Studenckich Kół Naukowych

Opublikowano

11 maja 2017 r.  reprezentacja Koła Naukowego Studentów Biotechnologii OPERON wzięła udział w Sesji Studenckich Kół Naukowych, która odbyła się w Arboretum  Leśnym w Zielonce i skupiła wszystkie koła naukowe Uniwersytetu Przyrodniczego. Jej celem było przedstawienie działalności poszczególnych kół naukowych w roku akademickim 2016/2017. KNSB Operon reprezentowali: Katarzyna Mikołajczak, Maciej Ciechanowicz, Marcin Drzewiecki oraz Mateusz Durbacz.

W ramach wystąpień sekcji technicznej Mateusz Durbacz omówił temat "BrowUP - czyli jak uwarzyć piwo", przedstawiając historię piwa, procesy składające się na jego produkcję oraz przyszłe cele koła naukowego założone w tym zakresie. Powyższa prezentacja uzyskała drugie miejsce w swojej kategorii.
Kolejnym osiągnięciem było uzyskanie pierwszego miejsca w sesji posterowej przez Katarzynę Mikołajczak, która zaprezentowała pracę: "Metody oceny aktywności antybakteryjnej ekstraktów metanolowych z wybranych mikroalg".
Prezentacje Macieja Ciechanowicza "Jadalne emulsje z oleożeli" oraz Mateusza Durbacza i Marcina Drzewieckiego "Biotechnologiczne aspekty browarnictwa na przykładzie uwarzonego piwa" również cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczestników sesji.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

QualityJoomlaTemplates.com
Tuesday the 23rd. Custom text here