Od Laika do Przyrodnika
Zapraszamy do rejestracji!
Młoda Biotechnologia
Najnowszy numer już niedługo dostępny na stronie!
BrowUP
Śledźcie nasze poczynania na naszym FB i Instagramie!
e-biotechnologia
e-biotechnologia.pl
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Zapraszamy na stronę naszej uczelni!

Biotechnologia DIY i Dni Kariery

Opublikowano

  Dzisiaj chciałabym Wam polecić stronę DiYbio na którą natknęłam się podczas lektury artykułu. Jest to strona skupiająca osoby zainteresowane biotechnologią, które wymieniają się swoim doświadczeniem naukowymi. Co ciekawe użytkownicy tej strony tzn. citizen scientist są w głównej mierze amatorami zajmującymi się hobbystycznie przeprowadzaniem eksperymentów badawczych w domu (!) jednak nie brakuje też profesjonalistów.

 

 

 Zastanawiające jest czy to w ogóle możliwe? No cóż, gdybym sama nie spróbowała nie pisałabym o tym ;-) O ile przeprowadzenie reakcji PCR w domu graniczy z cudem, to już wykonanie elektroforezy jest całkiem możliwe (klik). Można też samodzielnie wykonać mikroskop do obserwacji tkanek (klik). 

 

 

 

 A jeśli macie ochotę podzielić się swoimi naukowymi dokonaniami na facebooku, albo instagramie zachęcam Was do otagowania ich hasztagiem #knsb. Najciekawsze zdjęcia opublikuje na stronie naszego koła. 

 Dla tych, którzy jeszcze nie słyszeli o Dniach kariery wstawiam informację, że tegoroczna edycja będzie miała miejse w poniedziałek 17.03 na MTP. Wśród wystawców będą m.in. firmy takie jak Nestle, czy Carlsberg. Do zobaczenia na Dniach kariery!

AS

QualityJoomlaTemplates.com
Tuesday the 23rd. Custom text here