Od Laika do Przyrodnika
Zapraszamy do rejestracji!
Młoda Biotechnologia
Najnowszy numer już niedługo dostępny na stronie!
BrowUP
Śledźcie nasze poczynania na naszym FB i Instagramie!
e-biotechnologia
e-biotechnologia.pl
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Zapraszamy na stronę naszej uczelni!

Z Przyrodą na Ty!

    KNSB "Operon" z dumą prezentuje projekt "Z Przyrodą na Ty!", czyli warsztaty biologiczno-chemiczne w liceach!
Podczas tej akcji, studenci biotechnologii prezentują doświadczenia, przeprowadzane podczas zajęć na uniwersytecie; zgodnie z tokiem studiów biotechnologicznych.
 
    W ich trakcie uczniowie mają okazję zapoznać się z podstawami chromatografii, ekstrakcją barwnika z liści, destylacją alkoholową, przygotowywaniem preparatów pod mikroskop, właściwościami białek, zastosowaniem niektórych kwasów; a także być świadkami spektakularnych zjawisk i reakcji chemicznych! Pod koniec warsztatów, uczniowie klas rozwiązują test na ich podstawie, a następnie jest on sprawdzany. W zależności od wyników, uczniowie otrzymują stosowne nagrody, sponsorowane przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu - wśród nich koszulki, kostki antystresowe, akcesoria do telefonów, kubki, opaski odblaskowe, krówki i wiele, wiele innych.
 
    W I Edycji, 30 maja 2017 roku, odwiedziliśmy Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Puszczykowie; natomiast w II Edycji, która miała miejsce 27 marca 2018 roku - XXV Liceum Ogólnokształcące im. Generałowej Jadwigi Zamojskiej w Poznaniu. 
 
 
    Na tym jednak nie koniec - KNSB Operon planuje kolejne edycje tego projektu - już od przyszłego roku akademickiego.
Zapraszamy szkoły do zgłaszania się mailowo po więcej informacji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Zdjęcie użytkownika XXV LO im. Generałowej Jadwigi Zamoyskiej w Poznaniu.
Wednesday the 19th. Custom text here